Pesitsemine.

 Kui ilm on niiske ja soe, siis hakkavad nümfid pere loomisega tegelema. Isane püüab emasele meeldida: laulab, trummeldab nokaga, teeb ennast suureks ja ilusaks. Lõpuks kui kaaslane lubab, nad paarituvad mõnikord isegi iga tunni tagant. Isaslind ronib emasele, külje pealt selga ja hakkab oma sabaalust vastu emase sabaalust nühkima.

  Kui kakaduul on kaua aega olnud üks partner, ei pruugi ta uut kaaslast omaks võtta. Teine probleem võib tekkida siis, kui suleline on aastaid üksi elanud, lind lihtsalt ei oska või ei taha suguelu elada.

  Nümfid saavad suguküpseks 6-8 kuu vanuselt, emased veidi hiljem. Linde ei tohi paaritada varem kui 1,5 aastaselt, ideaalne oleks 2 aastaselt. Liiga noorte vanematega võib tulla probleeme: vastutustundetu, hooletu, emasele võib muna kinni jääda. 

Pesakasti mõõdud peavad olema vähemalt 25*25*40(kõrgus) ja sisenemisava läbimõõt 7-8 cm., sisenemisava ja põhja vahe 25 cm. Sisenemiskoha juurde peab panema tugeva õrre. Pesakasti põhja võiks raputada nt. saepuru u. 10 cm paksuse kihi. Mitte mingil juhul ei tohi lubada poegadel kooruda puuripõhjas, sest tibud vajavad normaalseks silmade arenguks pimedust.

 

 Mõlemad linnud toimetavad pesas. Sätivad ja askeldavad seal, pilluvad natuke pesamaterjali välja. Üle päeva muneb emaslind hommikuti ühe valge muna, kokku 4-7tk. Õige haudumine läheb lahti, peale teise muna munemist ja kestab u. 20 päeva. Haudumisest võtab osa ka isane. Öösiti istub pesas tavaliselt emane. Teatud aja tagant keerab mamma või papa mune. Haudumise ajal ei tohi linde häirida. Mitu nädalat enne pesitsuse algust ja pesitsusajal peab menüü olema mitmekülgne, siis kooruvad ja kasvavad prisked tibud.

 Kõikidest munadest tibusi ei kooru. Umbes 4 päeva vanustel, viljastatud munadel on läbi valgustades näha veresooni ja õhutaskut. Teine võimalus on oodata, kuni viimase muna munemise päevast on möödas üle 20 päeva. Kui vanemad enam ei haudu, võiks muna ära võtta.

 NB: Pesitsusajal muutub punane värvus, põskedel erksamaks. Mõned punakad suled võivad ilmuda ka mujale.

 Hoiatus: Noorele emasele võib jääda muna kinni või puruneda kehas. Kui nii on juhtunud, siis tuleb emane pesast välja ja istub puuripõhjas õnnetult. Viivitamatult peab minema veterinaari juurde. Kui muna kätte ei saada, siis lind sureb.