Toitumine.

 Nümfidele peaks pakkuma mitmekülgset toitu, kuigi nad on kapriissed uue toidu suhtes. Seemnetest nt. kanaari paelrohi, hirss, päevalilleseemned, kanepiseemned, kaer, tatar, riis, linaseemned, kardi- ja nigeriseemned, erinevad pähklid jne. Lisaks on tähtis osakaal ka värskel ning loomsel toidul. Nt. õun, pirn, granaatõun, aprikoosid, kirsid, vaarikad, paprika, herned, kurk, kõrvits, kabatšokk, kapsas, hein, salatilehed, idud, porgand, maguskartul, värske mais jms. Veel võib proovida anda nt. keedetud riisi või tatart, keedu makarone (kindlasti ilma soolata ja maitseaineteta ning ilma piimata keedetult). Kord kuus natuke keedetud ja hakitud kanaliha, veiseliha, kala või muna. Need on head valguallikad. Liialdada aga ei tohi, muidu tekivad terviseprobleemid.

 Oleks hea, kui sulelistel on ligipääs tindikalaluule e. seepiakivile. See on hea lubja ja mineraalide allikas. 

 Müügil on veel spetsiaalne joodikivi. Jood ennetab kilpnäärme haigusi. Uuemates toitudes on jood juba sees. Samas on linnul, hea kivikeste kallal nokitseda. Puguliiv on uuringute kohaselt täiesti ebavajalik, pidi pugus klompe tekitama. Siiski selle üle vaieldakse. Fakt on, et nümfid saavad ka ilma puguliivata hakkama.

 Ükski elusolend ei saa läbi veeta. Vesi peab olema läbipaistev, lõhnatu, maitsetu e. puhas ja värske. Kraanivesi võiks soovituslikult seista 12h, enne tarvitamist. Selle aja vältel, vees olevad ühendid settivad.

Jooginõu on vee puhtuse seisukohalt tähtis valik. Avatud nõudes olev vesi muutub ruttu kõlbmatuks. Ise kasutan närilistele mõeldud kuulikesega joogipudelit. Papagoid õpivad sealt jooma, kasutades keelt. Vette aga ei kuku seemnekesti ja suletolmu. Tumedates pudelites püsib vesi värskem, kuna sellises pudelis ei hakka bakterid nii kiiresti paljunema kui heledates pudelites. Pudeli pesemiseks sobib kästi pudelihari.

 Leidub ka toiduaineid ning taimi, seemneid mis on nümfkakaduudele mürgised või kahjulikud. Nendeks on: sojauba, muskaatpähkel, seened, punased oad (tegelikult on kõik oad kahtlased), avokaado (surmav), baklazaan, rabarber, alkohol, shokolaad, kohv, must tee, suhkur, sool, kirsi-,õuna-,pirni, aprikoosikivid. Süstitud või väetiselahuses juurutatud roheline (nt. salat), rasvane toit, roheline kartul (kartulit isiklikult üldse ei soovita, kuna ajab linnu kõhu korrast ära), väävliga töödeldud kuivatatud viljad. Paprika seemneid ei soovitata ka anda. Sihvkadega, pähklitega ja hirsiga liialdamine ei ole hea, sest muudab linnu ülekaaluliseks. Hirsil ja arahhiispähklil levib sageli väga kahjulik hallitusseen. Olge selles suhtes valvsad. Tomat tekitab maohaavandeid, selleriga ja peterselliga liialdada ei tohi. Kaalikas on palju nitraate. Sibulat ei tohi anda.

 Kakaduud eelistavad süüa toitu, mis on toa temperatuuriga. Uut sööki võiks pakkuda hommikul, sest siis on linnul kõht kõige tühjem. Toit peaks olema, pidevalt kättesaadav.