Tibud.

 Kui tibu on valmis munast väljuma, siis hakkab ta piuksuma ja rabelema. Vanemad hoiavad muna teatud asendis, ning aitavad nii pojal kooruda. Tibud kooruvad üle päeva.

 Ühe päeva vanused beebid on kollaste, hõredate udusulgedega kaetud, pimedad ning väga õrnad. Pojad arenevad kiiresti 8-11 päeva vanustena saavad nägijateks. Pessa tohib piiluda vaid siis, kui vanemad on eemal. Vastasel korral, võivad nad oma lapsed ära tappa. Pisikest nümfilast ei soovitata panna külmale pinnale, võib külmetuda.  Peab meeles pidama, et pugu on väga tundlik. Hea oleks tibudega iga päev tegeleda. Sotsialiseeritud pojake on inimsõbralik. 2 kuu pärast on järeltulijad iseseisvad.

  NB: Pesa peab iga päev kontrollima, sest mõni tibu võib surra. Surnud beebi on kindlasti vaja pesakastist eemaldada, sest muidu võivad teised pojad saada nakkuse. Surma põhjuseks on nt. hooletud vanemad, väärareng, vähe toitu, halb toit jms.

 Vahel juhtub nii, et toitu ei jagu kõikidele poegadele. Põhjuseid võib olla mitmeid nt. vanemad on liiga noored, toitu on vähe, tibu on liiga jõuetu, et toitu nõuda jms. Siiski on võimalik, selliseid beebisi päästa. Käsitsi toitmine on väga riskantne. Segu peab olema täpselt õige temperatuuriga. Väiksemate tibude puhul, tuleb toita ka öösiti. Enne, kui uuesti süüa antakse, peab pugu olema täiesti tühi. Ainult inimese poolt toidetud tibud aga jäävad paratamatult äbarikumaks kui tibud, keda on toitnud vanemad. Inimene ei saa linnuema täielikult asendada. Käsitsi toidetud linnud on tihti haigemad, väiksemad, rumalamad. Kergemini tekivad käitumishäired. Ei ela nii kaua kui võiks.

 Pojad on valmis uude koju minema umbes 2,5-3 kuuselt. Vahel ka varem, kuid kindlasti ei tohi nümf olla alla 2 kuu vanune.

 

NB: On juhuseid, kui vanemad hakkavad tibudel sulgi kitkuma. See on halb komme. Käitumishäirega lind tuleks tibudest eraldada. Kui mõlemad vanemad nokivad tibude sulgi tuleks oodata, kuna tibud ise toituma hakkavad ja siis eraldada vanematest esimesel võimalusel.

Sellised tibud kasvatavad ruttu suled tagasi, kuid neile jääb vanemate halb komme külge. Suure tõenäosusega hakkavad ka nemad oma poegi kitkuma. Enne tibu uude koju andmist tuleks see probleem ära mainida. Selliseid linde võib aga ei soovitata paaritada.